Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - 7 października 2018 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, zaś wieczorem Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!
  3. W środę Różaniec poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  4. W sobotę 13 października,  Nabożeństwo Różańcowe będzie połączone z ostatnim w tym roku Nabożeństwem Fatimskim. Naszą modlitwę poprowadzi Szczawnicki Oddział Związku Podhalan. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień Papieski oraz Święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela – pamiętajmy o modlitwie za nauczycieli i wychowawców, żyjących i zmarłych.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: towarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; Scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Grupę Odnowy w Duchu Świętym w środę o godz. 19.00; Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17.00; kandydatów na ministrantów w czwartek po Mszy świętej wieczornej; Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00 do Ochronki; Oazę Dzieci Bożych w piątek o 16.00; Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej;
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.
  9. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości zaprasza wszystkich mieszkańców Szczawnicy na spektakl pt. „Legenda Żeglarska”, który zostanie wystawiony w Dworku Gościnnym w piątek, 12 października, o godz. 16.30. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie szkoły.
  10. Województwo Małopolskie realizuje projekt „Małopolski Tele-Anioł” obejmujący starszych i chorych, którzy wymagają wsparcia. Jedną z form może być tzw. opaska życia, która pozwala na szybki kontakt z Centrum Teleopieki, gdzie pracują pracownicy medyczni. Zainteresowanych odsyłamy do strony www.malopolska.pl/teleaniol.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności śp. Anna Podobińska oraz śp. Leon Zachwieja. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego.