Ogłoszenia - XV Niedziela zwykła - 15 lipca 2018 r.

1.Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00
i o 19.00. Nieszpory o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie! Dziękujemy ks. Markowi Mastalskiemu, naszemu rodakowi, za posługę słowa. Wparciem dla jego misji niech będą ofiary składane do puszek zamocowanych na stałe w naszej świątyni. Można je składać dzisiaj i przez cały tydzień.

2.Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. oraz nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny na wieczornej Mszy Świętej. W sobotę, 21 lipca, odbędzie się doroczna, całodzienna, adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po ostatniej porannej Mszy Świętej a zakończenie o godz. 19.00. Zechciejmy skorzystać z okazji do tego aby wyciszyć się i odnaleźć przed Bogiem, który pragnie ubogacić nas swoją obecnością.

3.W liturgii obchodzimy: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – w poniedziałek; wspomnienie św. Szymona z Lipnicy – w środę.

4.W przyszłą niedzielę w ramach wędrówek wakacyjnych „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz PTTK zapraszają na wyprawę na odpust św. Kingi na Górze Zamkowej. W programie Msza Święta o godz. 15.00. Wyjazd spod D. H. Halka o godz. 10.00.

5.Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej.

6.Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

7.Dzisiaj, tj. 15 lipca, wieczorem, w ramach XI festiwalu Muzyka nad Zdrojami, odbędzie się koncert zatytułowany: „Od Bacha do Marimby”. Rozpoczęcie o godz. 19.00 w Dworku Gościnnym. Szczegóły na plakatach.

8.W ubiegłym tygodniu odeszła śp. Zofia Gondek. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.