Ogłoszenia - XII Niedziela zwykła - 24 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia - XII Niedziela zwykła - 24 czerwca 2018 r.

1.    Dzisiejsza Uroczystość jest przeżywana w naszej diecezji jako niedziela synodalna. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie do piątku włącznie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe. W środę wieczorem – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.    W liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Ireneusza – w czwartek; uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów – w piątek. W tym dniu Msze Święte o godzinie 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00, nie obowiązuje w nim wstrzemięźliwość od spożywania mięsa, zaś składka przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze). 

4.    Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na obrady w piątek po Mszy Świętej wieczornej. Tematem spotkania będzie dialog w małżeństwie i rodzinie.

5.    W następną niedzielę rozpocznie się 7. edycja wędrówek wakacyjnych „Wytrwale wzwyż”. O godzinie 7.30 Msza święta a następnie wyjście na Wietrzny Wierch. Szczegóły w gablocie parafialnej i na stronie internetowej Akcji Katolickiej i PTTK.

6.    Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Tuchowa. Szczegóły w gablocie parafialnej.

7.    Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

8.    XV Podhalański Festyn Misyjny odbędzie się w Tylmanowej w przyszłą niedzielę, 1 lipca. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do udziału!

Do użytku wewnętrznego.