Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 27 maja 2018 r.

Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Świętej - 27 maja 2018 r.

 1. Dzisiaj kończy się okres komunii świętej wielkanocnej. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30.
 2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nabożeństwa majowe w kościele będą codziennie aż do czwartku o godz. 18.30 oraz w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. Od piątku nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesje w ramach dawnej Oktawy Bożego Ciała.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym w środę o godz. 18.30, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o godzinie 14.45.
 3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – we wtorek; Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – we czwartek (jest to święto obowiązkowe); wspomnienie św. Justyna – w piątek.
 4. W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 a po niej procesja eucharystyczna, zamiast o 12.00 będzie Msza zaraz po procesji, oraz o godz. 19.00. Nabożeństwo majowe i krótka procesja wokół kościoła o godz. 18.30. Kazania będzie głosił i przewodniczył sumie będzie ks. Łukasz Gazda, który odbywał w Szczawnicy praktykę diakońską. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Zachęcamy, aby uroczysty charakter głównej procesji wyraził się poprzez udział szczawnickiej orkiestry, pocztów sztandarowych, oraz będącą wyrazem naszej wiary, liczną obecność. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Prosimy, aby poszczególne grupy parafialne niosły feretrony, aby nie zabrakło dzieci przedszkolnych dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodziców prosimy o pomoc w tym względzie, również codziennie przez całą dawną Oktawę Bożego Ciała, w czasie procesji które będą w połączniu z Mszami Świętymi wieczornymi. Aby przygotować dzieci, dziewczęta z klas III które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, zapraszamy na próby sypania kwiatów - codziennie od jutra, od poniedziałku do środy na godzinę 18.00. Chłopców z klas III, których również zapraszamy, aby wraz z ministrantami  wzięli udział w procesji ubrani w stroje pierwszokomunijne, zapraszamy na próbę we środę na godz. 18.00.
 5. W tym roku trasa precesji związana jest z miejscami upamiętniającymi odzyskanie niepodległości oraz zmagania o utrwalenie tożsamości religijnej i narodowej. Przejdziemy ulicami: Jana Wiktora, 1-go maja,  Krzyża Świętego, Szalaya i Zdrojową. O przygotowanie pierwszego ołtarza, przed dawną szkołą gdzie zasadzony został przed 100 laty dąb niepodległości, prosimy młodzież. O przygotowanie drugiego, przy figurze Matki Bożej, obok Dworku Gościnnego, prosimy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. O przygotowanie trzeciego, na starym Kościelisku, prosimy Akcję Katolicką; o przygotowanie czwartego, w domu Sióstr „Na skałce” prosimy Róże Różańcowe.
 6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty we środę od godziny 18.00 oraz w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy Świętej o godzinie 7.00.
 7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę w kościele o godzinie 17.30.
 8. Związek Podhalan zaprasza na majówkę przy figurze Matki Bożej  przy Dworku Gościnnym w poniedziałek na godz. 18.00.
 9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.   
 10. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.30, wspólnotę „Synaj” w środę po wieczornej Mszy Świętej, Grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 11. Zachęcamy do zapisania dzieci od lat 6-ciu na naukę gry na instrumentach dętych, być może niektóre spośród nich zasilą naszą Orkiestrę Dętą. Przesłuchanie kandydatów do szkoły muzycznej I stopnia odbędzie się w środę, 30 maja, o godz. 13.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr. 2 w Szczawnicy.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Rafał Gacek, zam. ul. Głowna 118 oraz śp. Stanisław Stec, zam. ul. Samorody 14. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.