Ogłoszenia - V Niedziela wielknanocna, Odpust ku czci św. Wojciecha- 22 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia - V Niedziela wielknanocna, Odpust ku czci św. Wojciecha- 22 kwietnia 2018 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, uroczysta odpustowa, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Ks. Henrykowi Homoncikowi, dziekanowi z Krościenka, dziękujemy za odpustową posługę słowa. Bóg zapłać!

2.      Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w kościele codziennie o godz. 18.30 oraz w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. Zachęcamy również do majówek odprawianych w gronie sąsiadów przy kapliczkach na terenie parafii. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.      J. E. ks. bp Stanisław Salaterski udzieli sakramentu bierzmowania kandydatom z Jaworek, Szlachtowej i Szczawnicy w naszym kościele w poniedziałek, 30 kwietnia, o godz. 15.30.

4.      W liturgii tygodnia obchodzimy: w środę wspomnienie św. Atanazego, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryji Panny, Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym. Tradycyjnie dodatkowo będzie celebrowana uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy na Przysłopie. Rozpoczęcie po złożeniu kwiatów przy pomniku, które odbędzie o godz. 11.30. Autobus z parkingu przy ul. Zdrojowej odjedzie o 9.30. Dojazd na koszt własny. W piątek wspomnienie św. Floriana. Uroczysta Msza Święta w intencji strażaków z miasta i gminy Szczawnica będzie w naszym kościele w piątek o godz. 17.00.

5.      W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty: w czwartek od godziny 17.30 - w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele - oraz w piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy Świętej o godz. 7.00.

6.      Katecheza chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 17.30 w kościele.

7.      Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje VII Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!

8.      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami na bieżący tydzień.

9.      Grupę Adonai zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej wieczornej.

10. W dniu dzisiejszym, z racji odpustu parafialnego, można w naszym kościele zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Stanisław Zachwieja, zam. ul. Zawodzie 1a. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.