Ogłoszenia - II Niedziela wielknanocna - 8 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenia - II Niedziela wielknanocna - 8 kwietnia 2018 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, poprzedzona Nabożeństwem Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45, i o 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30. W dniu dzisiejszym (oraz w każdy inny dzień w roku), w Niedziele Miłosierdzia, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Bóg zapłać za składane dzisiaj na tacę ofiary na cele inwestycyjne w parafii!

2.     Związek Podhalan, zaprasza na Drogę Światła z kościoła na Bryjarkę, dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej. Początek przy krzyżu misyjnym o godz. 20.00.

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który obchodzony jest jako 74. Tydzień Miłosierdzia. Ofiary na Caritas prosimy składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Codziennie wieczorem Msze Święte o godz. 19.00. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, natomiast o 19.00 oraz Msza o Bożym Miłosierdziu wraz z Nowenną do Bożego Miłosierdzia o godzinie 19.00.

4.     W liturgii tygodnia jutro będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji dziecka poczętego. Stosowne formularze można znaleźć na stoliku z prasą. Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna.

5.     Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje VII Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Rozpoczęcie w sobotę – szczegóły na plakatach.

6.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci,  są dostępne na stoliku z prasą.

7.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Oazę Dzieci Bożych we wtorek na godzinę 17.30, scholę w środę na godz. 17.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w środę na godzinę 18. 00, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej, młodzież z Grupy Adonai w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

8.     Od poniedziałku rozpoczną się poza naszą parafią Msze święte gregoriańskie za † Bronisława Saratę.

9.     W ostatnim czasie odeszli do wieczności: † Bolesław Kramarz, zam. ul. Szalaya 74 oraz † Władysław Birosz, zam. ul. Szlachtowska 18. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.