Ogłoszenia - V Niedziela zwykła - 4 luty 2018 r.

Ogłoszenia - V Niedziela zwykła - 4 luty 2018 r.

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego porządek adoracji jest dzisiaj następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież gimnazjalna, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; Kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnotowej modlitwy!
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek - nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Agaty; we wtorek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy męcz.; w sobotę wspomnienie św. Scholastyki, w przyszłą niedzielę, chociaż opuszcza się wspomnienie N. M. P. z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o modlitwie za chorych.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 17.00; Grupę Oazową w piątek na godz. 18.00; Grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Radę Parafialną w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30 do Ochronki.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
  6. W Gościu Niedzielnym znajduje się obszerny artykuł o naszym parafianinie, Wojtusiu Sobierskim z Zawodzia, chorującym na mózgowe porażenie dziecięce. Zachęcamy do lektury. Będziemy się modlić o jego uzdrowienie w niedzielę 18 lutego na Mszy o 12.00.
  7. Akcja Katolicka organizuje wyjazdy do Nowego Sącza na wykłady w ramach Uniwersytetu Społecznego Jana Pawła II. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  8. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica zaprasza na spotkanie z mieszkańcami: Osiedla Szczawnica centrum 9 lutego o godzinie 17.00 w Kinoteatrze; Szczawnicy Niżnej 16 lutego o 17:00 w Szkole Podstawowej nr 2; Szczawnicy Wyżnej 23 lutego o 17: w remizie OSP – Szczawnica.
  9. Od piątku rozpoczęły się Msze św. gregoriańskie za śp. + Janinę Klimczak.