Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 21 stycznia 2018 r.

Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 21 stycznia 2018 r.

1.    Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30, a pop nich zmiana Tajemnic Różańcowych.

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Dzisiaj obchodzimy dzień Babci a jutro Dzień dziadka – pamiętajmy o modlitwie za nich. W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – w poniedziałek wieczorem Msza Święta wotywna o Jedność Chrześcijan. W środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godz. 14.45. W piątek będziemy obchodzili Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce zaś w sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

3.    W liturgii tygodnia obchodzimy: w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego; w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła; w piątek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

4.    W ostatni czwartek miesiąca tradycyjnie będziemy modlili się za Ojczyznę za przyczyną św. Wojciecha, patrona parafii i Akcji Katolickiej. Po Mszy Świętej zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych. 

5.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Porządek adoracji będzie następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.

6.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami w środę na godz. 17.00;  Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy świętej; Grupę Adonai i Grupę Oazową w piątek po wieczornej Mszy świętej; Pomocników Maryji w sobotę na 9.30 do Ochronki.

7.   Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W zakrystii można nabyć Kalendarze Misyjne, Kalendarze Rolnicze na rok 2018.

8.   W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy osobom, które nas przyjmowały. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, podjęte przy tej okazji sprawy oraz troskę o księży, lektorów i ministrantów a także składane przy tej okazji ofiary. Osoby czy rodziny, które z jakichś racji nie mogły uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonym terminie, a chciałyby to jeszcze uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.

9.   Przychodnia „Eskulap” w Szczawnicy zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 24 stycznia. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.