Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

  1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00. Nie będzie dzisiaj ani Nieszporów, ani Mszy Świętej wieczornej ponieważ jest to pora spożywania tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Postarajmy się, aby nikt nie spożywał jejw samotności i opuszczeniu. Niech nie zabraknie wspólnej rodzinnej modlitwy, odczytania Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Pomimo niedzieli zachęcamy do zwyczajowego zachowania charakteru postnego tego dnia i powstrzymania się od potraw mięsnych. O północy zapraszamy wszystkich na uroczystą góralską „Pasterkę”, podczas której składka na tacę przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Na Pasterce, która będzie miała góralski charakter, oraz na sumie o 10.30 w Uroczystość Bożego Narodzenia chętnie zobaczymy Poczty Sztandarowe oraz stroje regionalne.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy; w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką o godz. 14.45.
  3. Pojutrze Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Na Mszy Świętej o godz. 10.30 będzie poświęcenie owsa oraz nastąpi uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Oprawę muzyczną na tej Mszy Świętej ubogaci schola dziecięca. Składka na tacę z tego dnia przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W środę będziemy obchodzili święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników. W tym dniu wieczorem Msza Święta w intencji Ojczyzny.
  5. Kolędnicy misyjni zapukają do naszych domów i mieszkań w najbliższą środę,27 grudnia, od godz. 9.00. Zawsze będzie z dziećmi opiekun. Wszystkim, którzy przy tej okazji złożą ofiarę do specjalnie opieczętowanych skarbonek, składamy serdeczne Bóg zapłać za wsparcie naszych Misjonarzy! Pragniemy przy tej okazji również podziękować zaangażowanym w te akcję dzieciom, ich Rodzicom, s. Annie oraz wszystkim, którzy pomogli w ich przygotowaniu. Bóg zapłać!
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny. Ze względu na układ kalendarza Małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 25. - lecia ślubów Małżeńskich zapraszamy na Mszę Świętą w sobotę, 30 grudnia,na godz. 17.00 oraz zaraz po jej zakończeniu na spotkanie na plebani. Natomiast wszystkich Małżonków obchodzących w kończącym się roku Jubileusz 60. i 50. – lecia zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę, 31 grudnia, na godz. 12.00 oraz spotkanie na plebani. Na Msze Święte z uroczystym odnowieniem ślubów Małżeńskich wraz z Jubilatami zapraszamy również członków ich rodzin. Gdyby do kogoś nie dotarło imienne zaproszenie, tym bardziej prosimy o wzięcie udziału w tej pięknej uroczystości.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem. W zakrystii można nabyć Kalendarze Misyjne, Kalendarze Rolnicze na rok 2018 oraz opłatki.
  8. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: † Zofia Dancewicz, zam. Oś. XX-lecia 2/15 oraz † Antonina Trzópek, zam. ul. Główna 31. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.