Ogłoszenia - XXXIII niedziela zwykła - 19 listopada 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30. Z racji światowego dnia ubogich prosimy o składanie do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele ofiar na rzecz organizacji Kościół w Potrzebie. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości, Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45. Codziennie Różaniec z wypominkami o godzinie 16.30.

3.     W liturgii tygodnia w poniedziałek będziemy obchodzili wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, jest to zarazem światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego, we Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w środę św. Cecylii oraz w piątek św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy Męczenników.

4.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do kościoła; scholę w środę na godzinę 16.00; ministrantów i lektorów w czwartek po wieczornej Mszy Świętej; Oazę Dzieci Bożych oraz grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

5.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

6.     Parafialny Oddział Caritas oraz Szkolne Koło Caritas organizują zbiórkę żywności i środków czystości w szczawnickich sklepach. Wspomoże ona prowadzoną akcję pomocy na rzecz Ukrainy oraz będzie wkładem do paczek dla dzieci z potrzebujących wsparcia rodzin z naszej parafii. Odbędzie się ona w najbliższy oraz kolejny piątek i sobotę.

7.     Zarząd Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan zaprasza wszystkich na walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (26.XI) o godz. 15.00 w Restauracji „Halka”.

8.     Grupa inicjatywna zaprasza osoby zainteresowane powołaniem Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na spotkanie informacyjno-organizacyjne w dniu 25 listopada o godz. 15.00 do kinoteatru „Pieniny”.

9.     W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Jan Pintscher zam. ul. Widok 2; † Jan Polaczyk, zam. Oś. XX-lecia 2/33; † Bogumiła Wójcik, zam. ul. Słoneczna 9.  Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.