Ogłoszenia - XXXI niedziela zwykła - 5 listopada 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30. W imieniu własnym i Ks. Rektora Andrzeja Michalika serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cmentarzu z przeznaczeniem na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia na Mszy Świętej wieczornej. Codziennie Różaniec z wypominkami o godzinie 16.30. Pamiętajmy w tych dniach modlitwie za zamarłych. Do 8 listopada nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie w całości kary doczesnej należnej za grzechy.

3.     W czwartek będziemy obchodzili Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie Św. Leona Wielkiego, w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.

4.     W sobotę, 11 listopada, obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się o godzinie 8.30 przy pomniku na miejscu dawnego kościoła. Następnie uczestnicy przejdą uroczyście do kościoła parafialnego, gdzie po występie scholi parafialnej o godzinie 9.30 rozpocznie się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Szczegółowy program obchodów obejmujący informacje na temat Biegu Niepodległości oraz Konkursu Piosenki Patriotycznej i Religijnej znajduje się na plakatach.

5.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do kościoła; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w środę po Mszy Świętej wieczornej; uczniów klas III Gimnazjum wraz z rodzicami w czwartek na godz. 17.00; scholę w piątek na godz. 16.00; Oazę Dzieci Bożych oraz grupę Adonai w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

6.     Zespół Regionalny im. Jana Malinowskiego zaprasza na XVII Zaduszki Szczawnickie, które rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 12 listopada, o godz. 18.15 w Remizie OSP w Szczawnicy.

7.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

8.     Msze Święte Gregoriańskie za śp. Julię Waruś rozpoczną się w poniedziałek.

9.     W ostatnim czasie odszedł z naszej wspólnoty: śp. Stanisław Szczepaniak, zam. dawniej przy ul Głównej 236. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu…