Ogłoszenia - XXVIII niedziela zwykła - 15 października 2017 r.

Ogłoszenia - XXVIII niedziela zwykła - 15 października 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 i zmiana tajemnic różańcowych

2.     Dzisiaj w całej diecezji trwają Wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Lista kandydatów z naszej wspólnoty znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom wspólnoty parafialnej. Karty do głosowania są dostępne na stoliku z prasą. Oddajemy głos na dwóch kandydatów, zaznaczając krzyżyk przy nazwisku. Karty prosimy wrzucać do urn które znajdują się przy wejściach do kościoła.

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45, zaś wieczorem modlitwa za przyczyną św. Pio z Pietrelciny. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godzinie 17.00 a po nim Msza Święta. Serdecznie zapraszamy!

4.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigo Śląskiej; we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego; w środę św. Łukasza – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji pracowników służby zdrowia; w piątek  wspomnienie św. Jana Kantego;

5.     W piątek, 13 października,  zakończyliśmy jubileuszowe Nabożeństwa  Fatimskie. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy brali udział w procesjach poprzez modlitwę, śpiew, prowadzenie rozważań. Szczególne podziękowanie składamy Szczawnickiej Orkiestrze. Wszyscy z satysfakcją korzystamy z owoców trudu podejmowanego przez zespół na próbach i występach. Zachęcamy raz jeszcze dzieci i młodzież do podjęcia nauki gry na instrumentach, zaś dorosłych parafian grających na instrumentach do przyłączenia się do orkiestry. Przy stosunkowo niewielkim liczebnie zespole nieuniknione zmiany stanu osobowego wymagają uzupełnień. Wspierajmy jak umiemy zespół, który wnosi nową jakość w estetyczny wymiar przeżywanych uroczystości lokalnego środowiska i parafii.  

6.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do kościoła; Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej; scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; grupę młodzieżową „Adonai” oraz Oazę Dzieci Bożych w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

7.     W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny. który otwiera Tydzień Misyjny w Polsce.

8.     Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z Oktawą. Troska o groby i porządek na cmentarzu jest wyrazem naszej wiary i miłości. Zadbajmy również o czystość naszej duszy abyśmy mogli zyskać możliwe odpusty. Pomyślmy o przyjściu z pomocą  naszym zmarłym przez Ofiarę Mszy Świętej, modlitwy i wypominki. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na ołtarzach bocznych i po wypełnieniu złożyć w zakrystii, w kancelarii lub przekazać któremuś z księży.

9.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

10.                       Zainteresowani przeglądem technicznym gaśnic samochodowych będą mogli skorzystać z tej usługi w poniedziałek 16 października od 8.00 do 16.00 przy cmentarzu.