Ogłoszenia - XXV niedziela zwykła - 24 września 2017 r.

Ogłoszenia - XXV niedziela zwykła - 24 września 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2.     Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą sobotę ugościli uczestników  XXVIII Pielgrzymki Górskiej Szlakiem Świętej Kingi. Bóg zapłać!

3.     Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest Tygodniem Modlitwy o Trzeźwość. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

4.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w czwartek wspomnienie św. Wacława; w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę wspomnienie św. Hieronima.

5.     W czwartek wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu, będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona, zaś po Mszy Świętej będzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

6.     W ramach inicjatywy „Iskra Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata” Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w czwartek o godz. 15.00 przy D. H. Halka. Osoby, które nie mogą tam przybyć prosimy o duchową więź i modlitwę w tym czasie.

7.     W przyszłą Niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe.  Zmiana czasu letniego na zimowy nastąpi dopiero pod koniec października, ale gdy chodzi o porę nabożeństw, przypominamy, że tradycyjnie z dniem pierwszym października, czyli od najbliższej niedzieli, nabożeństwa wieczorne w kościele będą rozpoczynać się zgodnie z porządkiem zimowym, czyli o godzinie 17.00.

8.     W przyszłą niedzielę parafia w Leśnicy na Słowacji obchodzi odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 11.00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Akcja Katolicka koordynuje parafialną pielgrzymkę, która pójdzie przez góry. Wyjście spod D. H. Halka o godz. 8.30.

9.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na godz. 17.30 do kościoła; scholę dziecięcą w czwartek na godz. 17.00; Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30; grupę młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

10.                       Kończy się pięcioletnia kadencja Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Jej członków zapraszamy na spotkanie w czwartek na godzinę 20.00. Wybory do Rad Parafialnych w całej diecezji odbędą się 15 października. Kandydatów do wyborów będzie można zgłaszać od 1 do 7 października. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.

11.                       Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

12.                       W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 22 zł.

13.                       Zarząd Związku Podhalan o/Szczawnica serdecznie zaprasza swoich członków na coroczne „zakończenie sezonu” w sobotę, 30 września. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 15.00 w kaplicy na Sewerynówce.

14.                       W ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Franciszek Węglarz, zam. ul. Kunie 1 oraz śp. Michał Słowik, zam. ul. Nad Grajcarkiem 33. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…