Ogłoszenia - XXII niedziela zwykła - 3 września 2017 r.

Ogłoszenia - XXII niedziela zwykła - 3 września 2017 r.

1.      Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2.      Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia na Mszy Świętej wieczornej.

3.      Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkół z terenu naszej parafii będzie sprawowana w poniedziałek o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, Nauczycieli i Wychowawców oraz przedstawicieli Rodziców! Szczególnie serdecznie zapraszamy dzieci z Ochronki wraz Rodzicami!

4.      Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: dzieci które chciałby śpiewać w scholi w środę na godz. 17.00;

5.      W piątek po wieczornej Mszy świętej w domu parafialnym odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Grupy Młodzieżowej „Adonai”. Zapraszamy na nie dotychczasowych członków Grupy oraz młodzież z gimnazjum, liceum i studentów, którzy pragną pogłębić swoją przyjaźń z Jezusem oraz poszerzyć wiedzę religijną.

6.      W tym tygodniu przypada czwartek miesiąca – wieczorem przed Mszą Świętą godzinna cicha adoracja w intencji powołań do służby Bożej w kościele.

7.      W liturgii tygodnia w piątek będziemy obchodzili Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej Patronki Diecezji. W tym dniu na terenie naszej diecezji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Poświęcenie ziarna siewnego oraz powierzenie się opiece Matki Bożej poprzez odczytanie aktu oddania o godz. 7.00 i 19.00.

8.      W sobotę, 9 września odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej w Chrzelowie koło Mielca.

9.      W sobotę odbędzie się katecheza chrzcielna. Rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu we wrześniu lub na początku października zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.

10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii oraz w gablocie przed kościołem.

11. Nasza Szczawnicka Orkiestra Dęta, założona przez naszych przodków w 1937 r., rozwija się ponownie od trzech lat. Aby podtrzymać jej rozwój niezbędne jest regularne uzupełnianie składu. Zwracamy się z apelem do wszystkich, grających na instrumentach dętych o włączenie się w jej działalność. Równocześnie zachęcamy dzieci i młodzież do zapisania się na bezpłatną naukę gry na instrumentach. Próby odbywają się w remizie OSP w Szczawnicy w każdą środę i piątek o godz. 18.00.

12. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: † Józef Andrzej Salamon zam. ul. Pienińska 8.  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.