Ogłoszenia - XVI Niedziela zwykła - 23 lipca 2017 r.

Ogłoszenia -  XVI Niedziela zwykła - 23 lipca 2017 r.

1.   Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.

2.   Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.   W  liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek – wspomnienie św. Kingi; we wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła; w środę św. Joachima i Anny; rodziców, Najśw. Maryi Panny; w sobotę – wspomnienie św. Marty.

4.   W czwartek wieczorem będzie Msza Święta wotywna ku czci Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika.

5.   Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona podróżujących, w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 19.00 będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Prosimy kierowców o takie ustawienie pojazdów, aby ruch mógł odbywać się płynnie od parkingu parafialnego, poprzez plac kościelny obok krzyża misyjnego poprzez posesję plebańską do ulicy Jana Wiktora i dalej w górę w kierunku Palcu Dietla i ulicy Zdrojowej. Ofiary składane przy błogosławieństwie pojazdów zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach organizacji Miva Polska – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przejechanej drogi.

6.   W przyszłą niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W tym roku, przypada 125 rocznica konsekracji naszej świątyni. Okolicznościowe kazania w tym roku wygłosi, nasz rodak, ks. Krzysztof Majerczak. Uroczysta Msza Święta z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Weźmie w niej udział szczawnicka orkiestra. Zachęcamy do nadania tej uroczystości odświętnego charakteru poprzez udział pocztów sztandarowych, feretronów oraz dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty. Łącząc się duchowo z pokoleniami naszych przodków, szczawnickich górali, którzy wznosili tę świątynię, mo

7.   dlili się tutaj i troszczyli się o nią, włóżmy stroje regionalne. Ofiara na tacę złożona w tym dniu zostanie przeznaczona na wkład własny przy planowanym remoncie więźby i wymiany dachu na miedziany.

8.   Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku z prasą.  Stamtąd  można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

9.   W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę w Małe Pieniny. Rozpoczęcie o godz. 9.00 przy D. H. „Halka”. Msza św. o 15.00.  Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.