Ogłoszenia - XIII Niedziela zwykła- 2 lipca 2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 19.00. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o godz. 16.00 i na Sewerynówce o godz. 17.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów oraz zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. W środę wieczorem – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.
  3. W  liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w środę wspomnienie św. Tomasza, Apostoła, w czwartek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę św. Jana z Dukli.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi: w czwartek od godz. 18.00 (równocześnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań) oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.30. Msze Święte ze składką na misje w piątek tradycyjnie o godz. 7.00. 17.00 i 19.00. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 11.00.
  5. Rodziców, którzy planują w najbliższym czasie chrzest swojego oraz rodziców chrzestnych zapraszamy na katechezę chrzcielną w najbliższą sobotę na godz. 18.00 do kościoła.
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej dostępnej na stoliku z prasą.  Stamtąd  można również zabrać kartki z intencjami na bieżący tydzień. Spis intencji jest także dostępny na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.
  7. W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka oraz Pieniński Oddział PTTK organizują w przyszłą niedzielę wyprawę na Wiaterny Wierch. Rozpoczęcie Mszą św. w szczawnickim kościele o 7.30. Po Mszy wyjazd kolejką i przejście przez Małe Pieniny a następnie przejazd na Toporeckie Sedlo. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej Akcji Katolickiej.
  8. Za aprobatą ks. bpa Andrzeja Jeża przeprowadzamy zbiórkę na budowę budynku mieszkalno-usługowego Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Szczawnicy. Pieniądze na ten cel można składać tradycyjnie do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele dzisiaj i przez cały tydzień.
  9. W ramach X edycja Festiwalu Muzyka nad Zdrojami odbędą się w naszym kościele dwa koncerty: Górskie Inspiracje – Muzyka na 16 strun - w sobotę (8.VII) o godz. 20.15 oraz Pieśni Biblijne Dvoraka – w niedzielę (9 lipca) o 20.15. Szczegóły na plakatach.