Ogłoszenia - Odpust ku czci MBNP - 18 czerwca 2017 r.

1. Z okazji jubileuszu 25 lat kapłańskiej posługi otaczamy naszego Księdza Proboszcza modlitwą i życzymy sił oraz potrzebnych Bożych łask w prowadzeniu szczawnickiej owczarni do Boga.
  2. Witamy wśród nas o. dra hab. Szczepana Praśkiewicza, karmelitę i dziękujemy za wygłaszane dzisiaj okolicznościowe kazania. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 – uroczysta odpustowa z procesją - i o 19.00. Nabożeństwo czerwcowe i procesja Eucharystyczna o 18.30. Po procesji zmiana Tajemnic Różańcowych.
  3. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie procesji Bożego Ciała: Podopiecznym domu „Perła” oraz jego Dyrekcji i Pracownikom a szczególnie p. Wandzie Zachwieji, Szczawnickiemu Oddziałowi Związku Podhalan, Parafialnemu Oddziałowi Caritas, Różom Różańcowym oraz s. Barbarze za przygotowanie ołtarzy; Pocztom Sztandarowym i Szczawnickiej Orkiestrze za nadanie procesji podniosłego charakteru; osobom które niosły feretrony, świece i baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiaty oraz ich Rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza a także wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje, za wytworzony nastój wspólnotowego świętowania; Straży Miejskiej i Pożarnej za troskę o porządek i bezpieczeństwo. Wszystkim - Bóg zapłać!
  4. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe, oraz do piątku włącznie Procesje Eucharystyczne. Gorąco zachęcamy Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i przedszkolnych, aby poprzez udział w procesjach eucharystycznych i przyprowadzanie na nie swoich pociech dawali świadectwo wiary oraz wypełniali życzenie Jezusa wyrażone w słowach: „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”. W środę wieczorem - Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy, w czwartek o godz. 18.00 - zakończenie oktawy Bożego Ciała i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków; w piątek Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00 oraz Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.
  5. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, jest to również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego – zachęcamy do modlitwy za kapłanów; w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  6. W przyszłą niedzielę, jak co roku  na wakacjach, rozpoczynają się Msze w kaplicach.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na 17.00; Grupę oazową starszą w środę na 18.00; Grupę oazową młodszą w piętek na 17.30; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 16.30.
  8. Grupa Młodzieżowa „Adonai” zaprasza na adorację dziękczynną za mijający rok szkolny w piątek o godz. 20.00.
  9. Katecheza chrzcielna odbędzie się w sobotę o godz. 18.00