Ogłoszenia - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 11 czerwca 2017 r.

1.    Kończymy dzisiaj okres komunii świętej wielkanocnej. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę z przeznaczaniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!

2.    Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe. W środę wieczorem - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, od czwartku codziennie wieczorem procesja eucharystyczna, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz wieczorem nabożeństwo do św. Pio z Pietrelciny.

3.    W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek wspomnienie bł. Romana Sitki i Towarzyszy męczenników; we wtorek św. Antoniego z Padwy; w środę bł. Michała Kozala; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zachęcamy w tym dniu do modlitwy za Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża w 5. rocznicę objęcia diecezji; w sobotę św. brata Alberta Chmielowskiego.

4.    We wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się Nabożeństwo Fatimskie. Procesja wyjdzie z kościoła do Figury Matki Bożej Różańcowej ulicami: Zdrojową, Park Dolny, Aleją Parkową do ulicy Głównej. Serdecznie zapraszamy!

5.    W czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 a po niej procesja eucharystyczna, zamiast o 12.00 będzie Msza zaraz po procesji, oraz o godz. 19.00. Nieszpory Eucharystyczne i krótka procesja wokół kościoła o godz. 18.30. Kazania będzie głosił i przewodniczył sumie będzie ks. Łukasz Serafin, który odbywał w Szczawnicy praktykę diakońską. Składka w Boże Ciało jest przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Zachęcamy, aby uroczysty charakter głównej procesji wyraził się poprzez udział szczawnickiej orkiestry, pocztów sztandarowych, oraz będącą wyrazem naszej wiary, liczną obecność. Zachęcamy do włożenia strojów regionalnych. Prosimy, aby poszczególne grupy parafialne niosły feretrony, aby nie zabrakło dzieci pierwszokomunijnych oraz przedszkolnych dzwoniących i sypiących kwiaty. Rodziców prosimy o pomoc w tym względzie, również codziennie przez całą dawną Oktawę Bożego Ciała, w czasie procesji które będą w połączniu z Mszami Świętymi wieczornymi. Aby przygotować dzieci, dziewczęta z klas II i III, które posiadają stroje pierwszokomunijne, zapraszamy na próby sypania kwiatów - codziennie od jutra, od poniedziałku do środy na godzinę 17.45.

6.    Odpust z okazji święta patronalnego M.B. Nieustającej Pomocy będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. Uroczysta Msza Święta z procesją Eucharystyczną o godzinie 12.00. Na tej Mszy świętej świętować będziemy jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich Księdza Proboszcza. Kazania tego dnia będzie głosił o. dr hab. Szczepan Praśkiewicz, karmelita. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli, zwyczajem minowych lat, ofiarami do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele wspieramy UPJPII w Krakowie i Tarnowie.

7.    W przyszła niedzielę w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Rozpoczęcie Mszy Świętej o godz. 10.00.

8.    Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na 17.00; Akcję Katolicką w środę po wieczornej Mszy Świętej; Grupę oazową starszą w środę na 18.00; Grupę oazową młodszą w piętek na 17.30; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30.

9.    Egzamin dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę w Domu Parafialnym. Uczniów klasy II a zapraszamy na godz. 16.00, zaś uczniów klasy II B na godz. 17.00.

10.                      Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

11.                      Uzdrowisko Szczawnica serdecznie zaprasza mieszkańców i gości do skorzystania z bezpłatnych świadczeń ambulatoryjnych w ramach NFZ w Inhalatorium, w godzinach od 7.30 do 17.00.

12.                      W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: † Franciszek Leśnicki, zam. oś. XX-lecia 4/7.