Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego - 4 czerwca 2017 r.

Ogłoszenia -  Zesłanie Ducha Świętego - 4 czerwca 2017 r.

1.     Kończymy dzisiaj okres wielkanocny. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00. Nabożeństwo czerwcowe o 18.30.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwo czerwcowe. W środę wieczorem - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45 oraz Nowenna do Bożego Miłosierdzia połączona z Mszą Świętą wieczorną. Zachęcamy do udziału!

3.     W raz w tygodniu, w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy polecamy Bogu różne intencje i w tych intencjach, jak wiemy, jest odprawiana tzw. Msza Święta zbiorowa, nazywana tak nie ze względu na zbiorowość, większą ilość,  intencji w których się modlimy, ale na większą ilość osób proszących, czy wyznaczających intencje tej Mszy Świętej. W środy są to jednak zawsze intencje dotyczące bieżących spraw osób żyjących. Czasami jednak istnieje nagląca potrzeba modlitwy za kogoś zmarłego a terminy Mszy są już zarezerwowane. Wychodząc naprzeciw tego typu potrzebom i prośbom wiernych, i szanując zarazem przepisy prawa, raz w miesiącu jest w Szczawnicy odprawiana Msza Święta zbiorowa za zmarłych. Odprawiamy ją w kontekście comiesięcznej Nowenny do Bożego Miłosierdzia. W czasie Nowenny modlimy w potrzebach osób żyjących, ale Msza Święta odprawiana w połączeniu z Nowenną jest ofiarowana za zmarłych i jest to Msza Święta zbiorowa, gdyż może prosić o modlitwę, wyznaczać intencję, większa ilość „zamawiających”.

4.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła - Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie bł. Bogumiła.

5.     Katecheza chrzcielna dla rodziców planujących chrzest w najbliższym czasie oraz rodziców chrzestnych odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w kościele.

6.     Zakończył się miesiąc Maj. Serdecznie dziękujemy osobom, które wracając do dawnej tradycji, podjęły się trudu codziennego grania pieśni maryjnych z wieżyczki na kościele.

7.     W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy zaś w przyszły czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja pójdzie w kierunku Niżnej Szczawnicy. Prosimy, aby poszczególne ołtarze przygotowali: ołtarz I przy NZOZ Perła - osoby niepełnosprawne z ich opiekunami; ołtarz II przy tzw. Szwajcarce Pana Tomasza Słowika spod Dzwona – Związek Podhalan; ołtarz III przy kaplicy w Parku Dolnym – Oddział Caritas; ołtarz IV przy krzyżu na placu przykościelnym – Róże Różańcowe.

8.     Stowarzyszanie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej zaprasza na uroczystość 30. rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Tarnowa. Uroczysta Msza Święta w pod przewodnictwem J. E. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, zostanie odprawiona w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.00 w kościele pw. Błogosławionej Karoliny.

9.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na 17.00; Stowarzyszanie Rodzin Katolickich w środę po wieczornej Mszy Świętej; ministrantów w czwartek na 18.00;  Grupę oazową młodszą w piątek na 17.30;  Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30

10.  Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

11.  W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Janina Majerczak, zam. ul. Flisacka 24 oraz † Antoni Adamczyk, zam. ul. Pod Sadami 1 b.