Ogłoszenia - VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

Ogłoszenia -  VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

1.     Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00,  19.00. Nabożeństwo majowe rozpocznie się o 18.30.

2.     Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie nabożeństwo majowe o godzinie 18.30 w kościele, zaś w kaplicy w Parku Dolnym o godz. 18.00. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe. W środę wieczorem - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia o godzinie 14.45.

3.     W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza.

4.     W poniedziałek Związek Podhalan organizuje majówkę przy kapliczce na ul. Maćka zza Ławy przy Oficyrku. Ze względu na maryjny charakter tego roku będzie tam odprawiona Msza Święta. Zapraszamy na godz. 17.00!

5.     W czwartek wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu, będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona, zaś po Mszy Świętej będzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!

6.     Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: scholę w środę na 17.00; ministrantów w czwartek na 17.30, Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy Świętej.

7.     Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.

8.     Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę na koronację Figury M. B. Fatimskiej w Sanktuarium w Tarnowie. Odbędzie się ona w niedzielę 4 czerwca. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.

9.     Gościmy dziś zespół „Lubystok” z Krzemieńca na Ukrainie. Przed kościołem można nabyć ich płyty. Po Mszy o godz. 12.00 zespół da krótki koncert.

10.                       W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: † Jerzy Gałuszka, kiedyś na ul. Głównej 76/2.