Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16 kwietnia 2017 r.

Ogłoszenia -  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16 kwietnia 2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30, po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Wielkiego Tygodnia: Siostrze Barbarze oraz wszystkim osobom, które zatroszczyły się o wystrój Kościoła za dekorację kaplicy Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panu Organiście, Scholi Dziecięcej, Pani Agnieszce Żarskiej wraz ze Szczawnickim Chórem Kameralnym i jego solistami za troskę o muzyczne ubogacenie liturgii; Szczawnickiej Orkiestrze za nadanie podniosłego charakteru celebrze Wigilii Paschalnej; Straży Pożarnej za wartę przy Grobie Pańskim i troskę o ogień; Diakonowi Łukaszowi, Liturgicznej służbie ołtarza i Panu Kościelnemu za przygotowanie liturgii.
  3. W imieniu osób które otrzymały świąteczne paczki, dziękujemy Osobom zaangażowanym w Parafialnym Oddziale Caritas oraz w Szkolonym Kole Caritas ze szczawnickiego Gimnazjum oraz wszystkim, którzy ofiarowali żywność lub wspierali działalność Caritas jałmużną.
  4. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Wieczorne Msze Święte, zarówno w dni powszednie jak w niedziele, będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 19.00. W Oktawie Wielkanocy przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką – początek o godzinie 14.45. W środę - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 19.00.
  5. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 12.00. Składka na tacę przeznaczona będzie na K. U. L. oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

1. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritas”. Jak co roku będziemy się modlić o rozwój cnoty miłosierdzia chrześcijańskiego i za osoby zaangażowane w działalność charytatywną. W intencji parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas będzie specjalna Msza święta o godzinie 15.00. Układ kalendarza sprawia, że w przyszłą niedzielę będziemy również obchodzili odpust parafialny ku czci Świętego Wojciecha oraz rocznicę I Komunii Świętej dzieci z Klas III. Uroczysta Msza Święta wraz z procesją Eucharystyczną o godzinie 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. dr Leszek Rojowski, wicerektor WSD w Tarnowie, który wygłosi okolicznościowe kazanie. Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o włożenie strojów regionalnych!
  2. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje VI Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Rozpoczęcie w przyszłą sobotę – szczegóły na plakatach.
  3. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę po wieczornej Mszy Świętej, Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców we czwartek na godz. 18.00, natomiast Grupę Młodzieżową Adonai w piątek po wieczornej Mszy św.
  4. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci,  są dostępne na stoliku z prasą.
  5. W ubiegłym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Mieczysław Olszewski, zam. Oś. Połoniny 8/19. Polećmy go….
  6. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, który w swoim niezmierzonym Miłosierdziu odnowił nasze dusze, prowadzi nas do pełniejszego przeżywania godności Dzieci Bożych oraz głoszenia słowem i świadectwem chrześcijańskiego życia prawdy o tym zwycięstwie. Na radosne świętowanie tego wydarzenia przyjmijmy uroczyste błogosławieństwo.