Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 29 stycznia 2017 r.

IV Niedziela Zwykła          29.01.2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.
    Tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.
  3. W tym tygodniu we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Bosko zaś we czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej – jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 15.30 i 17.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej, zaś składka jest przeznaczona na zakony klauzurowe. W tym dniu przypada 42. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Władysława Bobowskiego.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 7.00, 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży gimnazjalnej - w czwartek od godziny 16.30 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 7.00.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć informacje na temat działalności diecezjalnej Caritas. Zachęcamy do samodzielnego wypełnienia deklaracji podatkowych oraz dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej albo inne kościelne fundacje i organizacje pożytku publicznego.
  6. Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy wraz z Amatorskim Teatrem zaprasza na „Jasełka” do kinoteatru „Pieniny” w czwartek, 2 lutego o godz. 19.00.
  7. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury zapraszają na recital w wykonaniu Ekateriny Starodubrovskiej oraz Aleksandry Hurkały, który odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 5 lutego, o godzinie 18.30.
  8. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica informuje, iż w dniach od 24 stycznia do 24 marca br. w siedzibie Urzędu, pokój nr 207, zostaną wyłożone do publicznego wglądu projekty uproszczonych planów urządzenia lasu dla lasów stanowiących własność osób fizycznych z terenu Miasta i Gminy Szczawnica. Upoważniony przedstawiciel wykonawcy będzie udzielał szczegółowych informacji w powyższej sprawie - 6 lutego 2017 roku od 9.00 do 15.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy.