Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 22 stycznia 2017 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów, zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.
    W ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan – w poniedziałek wieczorem Msza Święta wotywna o Jedność Chrześcijan. Ponadto tradycyjnie: w środę wieczorem - Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy oraz nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godz. 14.45.
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Franciszka Salezego; w środę święto Nawrócenia św. Pawła; we czwartek św. Tymoteusza i Tytusa – jest to Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce; w piątek bł. Jerzego Matulewicza – jest to Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
  4. We czwartek wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona zaś po Mszy Świętej będzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  5. Msza Święta dla dzieci będzie w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Po jej zakończeniu odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięcej i szczawnickiej orkiestry. Serdecznie zapraszamy!
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne:  scholę dziecięcą w środę na `godz. 16.00; Akcję Katolicką w środę po Mszy Świętej wieczornej; grupę oazową starszą w środę po Mszy Świętej wieczornej; grupę oazową młodszą w piątek po wieczornej Eucharystii; Grupę Pomocników Maryi w sobotę na godz. 9.30, Grupę Młodzieżową „Adonai” w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Tam również można znaleźć informacje na temat działalności diecezjalnej Caritas. Zachęcamy do samodzielnego wypełnienia deklaracji podatkowych oraz dokonywania odpisu 1 procenta podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej albo inne kościelne fundacje i organizacje pożytku publicznego.
  8. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Serdecznie dziękujemy osobom, które nas przyjmowały. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, podjęte przy tej okazji sprawy oraz troskę o księży, lektorów i ministrantów a także składane przy tej okazji ofiary. Osoby czy rodziny, które z jakichś racji nie mogły uczestniczyć w kolędzie w wyznaczonym terminie, a chciałyby to jeszcze uczynić, prosimy o indywidualny kontakt.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: † Janina Ptak, zam. ul. Główna 141 oraz † Feliks Ciesielka, zam. ul. Samorody 2.  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…