Ogłoszenia - XXII Niedziela Zwykła - 30 sierpnia 2015 r.

XXII Niedziela Zwykła

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200, i 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830. Kończy się czas wakacji, stąd po raz ostatni w tym sezonie - Msza Święta kaplicy w Parku Dolnym o godzinie 1600 a w kaplicy na Sewerynówce o godz. 1700.
  2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia.
  3. We wtorek obchodzimy wspomnienie Św. Bronisławy. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego dla szkół z terenu naszej parafii będzie sprawowana w tym dniu o godzinie 800. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, Nauczycieli i Wychowawców oraz przedstawicieli Rodziców!
  4. W środę Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą o godz. 1900.
  5. W czwartek wspomnienie  Św. Grzegorza Wielkiego.
  6. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje w piątek o godz.  700, 1700, 1900. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 1800; dla młodzieży gimnazjalnej - w czwartek od godziny 1800 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 1100. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę o godzinie 700.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą.
  8. Spotkanie z rodzicami dzieci zapisanymi do Ochronki odbędzie się w Ochronce 1 września po Mszy świętej na rozpoczęcie roku szkolnego.
  9. W cyklu wędrówek „Wytrwale wzwyż” Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę wyjście na Jarmute i Rebsztyn.  Początek na Mszy św. o godz. 900.
  10.  W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisława Salamon  zam. przy ul. Głównej 121,  Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…