Ogłoszenia - XI Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2015 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 600, 730, 900, 1030, 1200, 1900. Nieszpory Niedzielne o godz. 1830. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Zostaną one tradycyjnie przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Witamy serdecznie wszystkich Gości - Kuracjuszy oraz Turystów - zachęcając, aby uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Codziennie po wieczornej Mszy Świętej będzie nabożeństwo czerwcowe.
  3. W poniedziałek obchodzimy w liturgii wspomnienie Bł. Jolanty.
  4. W środę zaś wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego. W tym dniu Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z Mszą Świętą o godz. 1900. Poprowadzi ją wyświecony dwa tygodnie temu Ks. Janusz Urbaniak, mający swoje rodzinne korzenie w Ochotnicy Dolnej. Po Mszy Świętej udzieli wszystkim Prymicyjnego Błogosławieństwa.
  5. Egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla klas II Gimnazjum odbędzie się w najbliższy piątek w domu parafialnym. Prosimy uczniów i rodziców poszczególnych klas o przyjście odpowiednio: klasę II a na godz. 1600, klasę II b na godz. 1700.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Okolicznościowe kazania będzie głosił ks. Wojciech Werner, proboszcz z parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Będzie on przewodniczył uroczystej Mszy Świętej o godzinie 1200, na której część śpiewów wykona, pochodząca z parafii kaznodziei, schola dziecięca „Ziarenka Nadziei”. Po zakończeniu procesji będą dostępne płyty tego zespołu. Wieczorem po nieszporach zmiana tajemnic różańcowych, a po wieczornej Mszy Świętej, czyli około godziny 2000 „Ziarenka Nadziei” zaprezentują koncert zatytułowany „Matce Miłosierdzia”. Serdecznie zapraszamy!
  7. W przyszłą niedzielę obchodzone będzie także Diecezjalne Święto Rodziny. Tradycyjnie Centralne obchody odbędą się w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim. Rodziny będą w tym szczególnym miejscu przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II - Papieża Rodziny. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o godz. 1030; Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji będzie sprawowana na Ołtarzu Papieskim przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża o godz. 1100. Oprawę muzyczną Liturgii zapewni Chłopięco-Męski Chór „Pueri Cantores Sancti Nicolai” z Bochni, pod batutą ks. Stanisława Adamczyka – naszego Rodaka.
  8. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Lektorów w środę na godz. 1800; Akcję Katolicką w piątek po wieczornej Mszy Świętej; Ministrantów i Scholę dziecięcą w sobotę na godz. 800.
  9. Wyjazd młodzieży na Dekanalne Spotkanie do Ochotnicy Dolnej w piątek o godzinie 1815. Zapisy u ks. Tomasza.
  10. Spotkanie dla rodziców uczniów klas pierwszych przed nowym rokiem szkolnym odbędzie się jutro o godzenie 1600 w Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy.
  11. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej - Gość Niedzielny, Niedziela, sobotnio-niedzielny Nasz Dziennik, Promyczek Dobra dla maluchów oraz inne czasopisma są dostępne na stoliku z prasą.
  12. W przyszłą sobotę, 20 czerwca, Akcja Katolicka organizuje doroczną pielgrzymkę do Częstochowy. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  13. W ostatnią sobotę czerwca będzie organizowana Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły w gablocie parafialnej.
  14. Intencje Verte.
  15. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Fryderyk Salamon zam. przy ul. Głównej 196 oraz śp. Andrzej Racięga zam. przy ul. Pienińskiej 6. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…