Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 (transmitowana), 12.00, i  17.00. Gorzkie Żale, z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Krzysztof Pach, wikariusz z Krościenka, o godz. 16.00. Po Gorzkich Żalach zmiana tajemnic różańcowych. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!

3. Witamy w naszej wspólnocie dk. Mateusza Wojcieszaka, pochodzącego z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Życzymy mu owocnej praktyki duszpasterskiej!

4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach Świętych w ciągu tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta z modlitwą za Ojczyznę przez przyczynę św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych – które poprowadzi Akcja Katolicka – o godz. 17.00, oraz dla młodzieży o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału.

5. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzimy: święto Katedry św. Piotra, Apostoła – w poniedziałek.

6. W tym roku trudno będzie zorganizować parafialne rekolekcje w klasycznej formie. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach on-line. Bp Artur Ważny poprowadzi rekolekcje „Ojcowskie serce”, które będą ukazywały się od 22 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i w Radiu Profeto. Zachęcamy do udziału.

7. Dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia Komunii Świętej wraz z Rodzicami zapraszamy w czwartek na godz. 17.00.

8. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są jeszcze rozprowadzane w zakrystii.

9. Msze Święte gregoriańskie za śp. Łukasza Zachwieję rozpoczną się poza naszą parafią od poniedziałku.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Michał Dominik, śp. Aleksandra Król, śp. Stanisława Węglarz oraz pochodzący z naszej parafii śp. Andrzej Zachwieja „Dobos”. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.