Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o 16.30. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych właściwych dla strefy czerwonej (używanie maseczek ochronnych, 1 osoba na 7 m kwadratowych – co w naszym kościele pozwala na zgromadzenie się 100 osób).

2. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych, biskup tarnowski Andrzej Jeż ponownie udziela na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Z naszego kościoła transmitujemy Mszę Świętą niedzielną o godz. 10.30 oraz od soboty także codzienne Nabożeństwa Różańcowe.

3. W Światowym Dniu Misyjnym ogarniamy modlitwą misjonarzy i ich działalność. Serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę składane dzisiaj na misje. Ze względu na ograniczenia strefy czerwonej można je również składać w ciągu tygodnia do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele, albo przelać na konto parafii. Bóg zapłać!

4. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, który jest obchodzony jako tydzień misyjny: Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

5. Nabożeństwo Różańcowe poprowadzą: Grupa Odnowy „Synaj” – we wtorek; schola dziecięca - Środę; Akcja Katolicka – w czwartek, grupa Adonai – w piątek.

6. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie św. Jana Kantego – we wtorek; wspomnienie św. Jana Pawła II - w czwartek.

7. W związku z zaplanowanym w Zabawie na dzień 24 października corocznym Misyjnym Diecezjalnym Spotkaniem Róż Żywego Różańca, informujemy, że ze względu na istniejącą sytuację epidemiczną, spotkanie zostaje odwołane. Zachęcamy wszystkich do zjednoczenia się na Eucharystii i modlitwie różańcowej, które będą transmitowane z sanktuarium bł. Karoliny o godz. 17.00. Będzie to również okazja do wspomnienia ks. Jana Czuby w 22. rocznicę jego męczeńskiej śmierci. Transmisja w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz kanał YouTube sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

8. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Troska o groby i porządek na cmentarzu są wyrazem naszej wiary i miłości. Jeszcze bardziej jest nią troska o czystość naszej duszy, abyśmy mogli owocnie przyjść z pomocą  naszym zmarłym przez modlitwę, zyskiwane odpusty, wypominki. Zawsze podczas nabożeństw jest kapłan w konfesjonale. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą.

9. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.

10. Ze względu na sytuację epidemiczną zapowiadana prezentacja prac podopiecznych szczawnickiej „Perły” odbędzie się w innym terminie.

11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysława Gondek oraz śp. Izabella Zych. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.