Ogłoszenia - XIX Niedziela Zwykła 9.08.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na cele inwestycyjne w parafii. Z serca dziękujemy również za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów, i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w czwartek po wieczornej Mszy Świętej; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia – w piątek wieczorem.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Wawrzyńca – w poniedziałek; wspomnienie św. Klary – we wtorek; wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego – w piątek; Uroczystość Wniebowzięcia NMP – a zarazem 100. rocznica „Cudu nad Wisłą” – w sobotę. W to obowiązkowe święto, Msze Święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym, z Mszą wigilijną w piątek wieczorem włącznie. Na każdej z nich poświęcenie kwiatów i wieńców żniwnych. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym o 16.00 oraz na Sewerynówce, z bardziej uroczystą oprawą z racji święta patronki kaplicy, o godz. 17.00. w sobotę.

5. Dnia 25 sierpnia na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Do sanktuarium w grupie „19” wchodzą osoby, które szły w niej na trasie. Inni mogą pojechać jako witający pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 40zł. Zapisy przez formularz umieszczony na stronie Facebook Grupy „19” do dnia 17 sierpnia. Zachęcamy do modlitewnego towarzyszenia pielgrzymom.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

7. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

8. Wspólnie z Akcją Katolicką oraz Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska zapraszamy na, prowadzoną przez przewodnika, premierę gry plenerowej „Podkowce w Szczawnicy”. Odbędzie się ona w sobotę, 15 sierpnia, od godz. 15.30 do 17.30. Rozpoczęcie przy szczawnickim kościele. Udział bezpłatny.

9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Dzieszko. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.