Ogłoszenia - XIV Niedziela Zwykła 5.07.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Msze Święte w kaplicach: w Parku Dolnym - o godz. 16.00 i na Sewerynówce - o godz. 17.00. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nowenna do Bożego Miłosierdzia - w piątek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia - w piątek o godzinie 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – w poniedziałek; wspomnienie św. Jana z Dukli – w środę; święto św. Benedykta, patrona Europy – w sobotę.

4. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

5. Zachęcamy do skorzystania z oferty Akcji Katolickiej, prowadzącej przy kościele doroczny kiermasz. Oprócz książek rozprowadzają oni cegiełki na renowację krzyża na Bryjarce oraz ikony, wykonane na drewnie pochodzącym z rozbiórki dachu na naszym kościele.

6. Pieniński Oddział Związku Podhalan serdecznie zaprasza na drogę krzyżową w 118 rocznicę postawienia krzyża na Bryjarce. Rozpoczęcie w piątek, 10 lipca, o godz. 16.00 przy kaplicy w Parku Górnym.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica  informuje, że od miesiąca lipca br. zmienia się harmonogram odbioru odpadów komunalnych z  terenu Miasta i Gminy Szczawnica.  Kalendarz z harmonogramem wywozu odpadów można odebrać w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej, Urzędzie Miasta i Gminy Szczawnica w godzinach pracy lub pobrać ze strony internetowej www.szczawnica.pl

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Józef Węglarz oraz śp. Józefa Mastalska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.