Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego 31.05.2020

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020

1. Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30.

2. W związku ze zmianami w przepisach ograniczających liczbowo udział w liturgii i zniesieniem dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej , od jutra będziemy transmitować wyłącznie jedną Mszę Świętą dla chorych. W niedziele i święta będzie to Msza o 10.30.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie na Mszach Świętych wieczornych Nabożeństwa czerwcowe; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45.

4. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – w poniedziałek - w tym dniu Msze Święte o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 17.00 i 19.00; wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników – w środę; święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana – w czwartek; wspomnienie św. Bonifacego – w piątek.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa na Mszach Świętych godz. 7.00, 17.00 i 19.00. W tym dniu tradycyjna składka na misje. Jako że w najbliższą Niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej, zachęcamy gorąco do skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Przypominamy, że są do niej zobowiązani wszyscy, którzy uczestniczyli w tzw. nadzwyczajnych nabożeństwach pokutnych, zakończonych aktem żalu doskonałego. Będziemy spowiadać w czasie Mszy i Nabożeństw tego tygodnia a ponadto w środę od godziny 18.00, w czwartek od godz. 18.00, w czasie cichej adoracji w intencji powołań do służby Bożej w Kościele oraz w piątek od godz. 16.00 i od godz. 18.15. Nabożeństwo wynagradzające w sobotę po Mszy Świętej o godz. 7.00. Chorych, którzy pragną być zaopatrzeni i odwiedzeni w domach, prosimy o wcześniejsze indywidualne telefoniczne ustalenie czasu odwiedzin, które mogą się odbyć od środy do soboty.

6. Korzystajmy z prasy dostępnej dzisiaj i przez cały tydzień w kościele. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

7. Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!

8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Władysław Ciesielka „Scypta” oraz śp. Jan Majerczak „Studont”. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.