Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna 3.05.2020

Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkanocna  3.05.2020

1.    Msze Święte w naszym kościele będą dzisiaj o godz. 6.00, 7.30, 9.00. 10.30, 12.00, i 19.00. Nieszpory niedzielne o 18.30. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy dzisiaj Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać!
2.    Zgodnie z zarządzeniami, liczba osób dopuszczonych do udziału w liturgii jest uzależniona od wielkości powierzchni kościoła. Poza pierwszą Mszą poranną, wszystkie inne, będą transmitowane dzisiaj i przez cały tydzień, poprzez profil Facebook, do którego jest również dostęp poprzez stronę internetową (czerwony link TRANSMISJA NA ŻYWO).
3.    Niedziela Dobrego Pasterza otwiera Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Codziennie będziemy modlić się w tej intencji, a szczególnie w czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca, podczas cichej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00. W tym dniu i przez cały tydzień nabożeństwa majowe o godz. 18.30. Zachęcamy do tego, aby, respektując ograniczenia dotyczące liczby osób, uczestniczyć w nich oraz przed i w czasie tych nabożeństw korzystać z Sakramentu Pokuty. Jako że nie możemy gromadzić się liczniej przy kapliczkach, odprawiajmy te nabożeństwa respektując ograniczenia, najlepiej w gronie rodziny.
4.    W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Floriana – w poniedziałek - ks. Grzegorz Salamon odprawi jutro o godz. 19.00 Mszę Świętą w intencji strażaków z OSP w Szczawnicy; święto Apostołów św. Filipa i Jakuba – w środę; uroczystość św. Stanisława – piątek, jako że jest to główny patron naszej diecezji, stąd nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.
5.    Korzystajmy z prasy dostępnej jeszcze w kościele. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Ze stolika z prasą można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
6.    Z serca dziękujemy za przekazywane indywidualnie, oraz wpłacane na konto parafii, ofiary na jej utrzymanie oraz na cele inwestycyjne. Bóg zapłać!