Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

Niedziela Wielkanocna
Zmartwychwstania Pańskiego

Dziękujemy za wspólną modlitwę w kościele i poprzez transmisję. Ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie pozwalają na wspólnotowe przeżywanie tych najważniejszych świąt wspólnotowo, a jedynie za pośrednictwem Internetu. Liczba uczestniczących w liturgii w kościele Wielkanoc i w najbliższych dniach, dopóki nie będzie to zmienione, nadal nie może przekraczać 5 osób, nie licząc koniecznej asysty. Pierwszeństwo mają osoby, które zamawiały intencję na danej Mszy Świętej i zarezerwowały telefonicznie miejsce w kościele oraz Siostry Zakonne.

Z naszego kościoła będziemy transmitować liturgię poprzez profil Facebook, do którego jest również dostęp poprzez stronę internetową (czerwony link TRANSMISJA NA ŻYWO). Msze Święte w Wielkanoc i drugi dzień Świąt oraz Niedzielę Miłosierdzia będziemy transmitować o 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Ponadto w tym tygodniu codziennie transmitujemy Mszę Świętą wieczorną, Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i Różaniec o 20.30. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Nowennie o godz. 15.00 będzie dodatkowa Msza Święta w intencji Parafialnego Oddziału oraz Szkolnego Koła Caritas.

Sakrament pokuty, tak jak to bywało w ostatnich tygodniach, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności jest możliwy indywidualnie, po uprzednim umówieniu się przez telefon na określoną godzinę.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali i pamiętają o nas, dając temu wyraz poprzez modlitwę i wypowiedziane czy przesłane życzenia. Dziękujemy za wsparcie ofiarami zarówno bezpośrednio jak i korzystając z podanego na stronie parafii numeru konta. Bóg zapłać!

Drodzy Parafianie i towarzyszący nam duchowo Goście!

Światło Chrystusa!” – „Bogu niech będą dzięki!” – te słowa usłyszeliśmy w czasie paschalnej liturgii.

Niech to światło, znak żywej obecności Tego, który zwyciężył śmierć i jest z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata, rozświetla mroki, rozgrzewa serca, ożywia wiarę, budzi nadzieję, rozpala miłość.

Figura Zmartwychwstałego wniesiona w czasie liturgii i pozostająca w prezbiterium, niech nam przypomina o obecności Pana w naszym życiu, inspirując do dzielenia się miłością na co dzień i gorliwej modlitwy za siebie nawzajem, Ojczyznę i cały świat.

Dziękując za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy w tym czasie, Was wszystkich ogarniamy naszą modlitwą.

Od czwartku poza parafią rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Stanisława Mastalskiego.

Pomódlmy się za odeszłe w ostatnim czasie: śp. Zytę Gucwę i Rozalię Błażusiak.