I niedziela Wielkiego Postu 1.03.2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00. Ze względu na awarię rzutnika prosimy o przyniesienie książeczek do nabożeństwa. Serdecznie zapraszamy!

2. Witamy w naszej wspólnocie dk. Stanisława Chełmeckiego pochodzącego z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej, który będzie odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, które poprowadzi Akcja Katolicka, oraz dla młodzieży o 19.00. Zachęcamy do udziału.

4. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzimy: święto św. Kazimierza, Królewicza – w środę.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o 7.00, po Drodze Krzyżowej o godz. 15.30, i o 17.00. Możliwość spowiedzi: w środę od godz. 16.00; w czwartek od godz. 16.00, równocześnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, oraz w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Odwiedziny u chorych w piątek od godz. 10.00. W sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00.

6. Katecheza chrzcielna na rodziców chrzestnych i rodziców planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w kościele sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

7. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzili Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

8. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Grupę Modlitewną „Emaus” w poniedziałek wieczorem; Grupę Odnowy „Synaj” – wtorek na godz. 18.00; scholę dziecięcą w środę na godzinę 18.00; lektorów w czwartek po wieczornej Mszy św.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

10. Związek Podhalan organizuje wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na Drogę Krzyżową w dniu 8 marca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

11. Informacja Ministra Zdrowia na temat sposobów reagowania na zagrożenie zarażenia koronawirusem znajduje się na tablicy ogłoszeń.

12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy wraz z nauczycielami zaprasza kandydatów do klasy 1 wraz z rodzicami do szkoły w poniedziałek 2 marca na godzinę 16.00 by zobaczyć propozycje jakie szkoła oferuje swoim uczniom i rodzicom.

13. W biegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Michał Majerczak, śp. Andrzej Budzyk oraz śp. Janina Kuklińska - polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.