Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła - 2.02.2020 r.

Ogłoszenia - IV Niedziela Zwykła  - 2.02.2020 r.

Ofiarowanie Pańskie                     02.02.2020 r.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Na każdej poświęcenie gromnic. Nieszpory świąteczne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.
  3. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Agaty - w środę; wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz. – w czwartek.
  4. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 15.30, 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty: dla dzieci ze szkoły podstawowej - w środę od godz. 16.00; dla młodzieży - w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele; dla dorosłych w piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 10.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne Nabożeństwo, które polega na uroczystym wystawieniu Najświętszego Sakramentu oraz adoracji przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Porządek adoracji będzie następujący: Mężczyźni - po Mszy Świętej o godz. 9.00; Dzieci szkolne i przedszkolne – po Mszy Świętej o godz. 12.00; Siostry Zakonne - od godz. 13.15; Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież ze szkół średnich oraz młodzież pracująca - od godz. 14.00; Adoracja w ciszy dla wszystkich chętnych - od godz. 14.30; kobiety - od godz. 15.30. Adorację zakończymy Nieszporami Eucharystycznymi o godz. 16.30. Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami, wiernemu który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji.
  6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Grupę „Emaus” w poniedziałek wieczorem; Grupę Odnowy „Synaj” – wtorek na godz. 18.00.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, a także kalendarze są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych oraz numer KRS.
  9. Od czwartku rozpoczną się poza naszą parafią Msze Święte gregoriańskie za: śp. Andrzeja Kurnytę oraz śp. Stanisława Mastalskiego.
  10. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Stowarzyszenie Otwarta Nowotarska Inicjatywa oraz OSP w Szczawnicy zapraszają na akcję edukacyjną pn. „Palmy czysto”. Obok pokazu palenia w kotłach „od góry” i omówienia kwestii przeglądów kominiarskich, będzie możliwość zadawnią pytań. Rozpoczęcie w piątek, 07 lutego, o godz. 14.00 na placu przy wiewiórce przed D.H. „Halka”.
  11. Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Targu zaprasza osoby wezwane przez Wójtów, Burmistrzów Miast i Gmin, do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu nowotarskiego, działająca od 11 lutego do 16 kwietnia 2020 r., określi zdolność do czynnej służby wojskowej i nada właściwą kategorię zdrowia. Dla Szczawnicy są do dni 24. i 25. marca br. Zgłoszenie się do kwalifikacji wojskowej jest obowiązkowe i wynika z Ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej. Nie spowoduje ono obligatoryjnego powołania do służby wojskowej. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami.
  12. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Bronisław Wolski – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.