Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła - 26.01.2020 r.

Ogłoszenia - III Niedziela Zwykła  - 26.01.2020 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 16.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające  w tym dniu po Mszy Świętej o godz. 7.00.
  3. W bieżącym tygodniu w liturgii obchodzimy: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu - we wtorek; rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie – w środę; wspomnienie św. Jana Bosko – w piątek. W przyszłą niedzielę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej.
  4. Msza Święta w intencji Ojczyzny - w czwartek wieczorem. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: Grupę Odnowy „Synaj” – wtorek na godz. 18.00; Akcję Katolicką – w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Członków Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  7. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych oraz numer KRS.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, a także kalendarze są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł śp. Jan Węglarz – polećmy go Bożemu Miłosierdziu.