Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła - 20.10.2019 r.

Ogłoszenia - XXIX Niedziela Zwykła  - 20.10.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godz. 17.00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30, a po nim zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II.
  4. Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej – w czwartek wieczorem. Będziemy modlić się za Ojczyznę. Po Mszy Świętej zapraszamy na katechezę biblijną dla dorosłych. Jej tematem będzie kolejny fragment Dziejów Apostolskich.
  5. Nabożeństwa Różańcowe poprowadzą: Aspiranci – w poniedziałek; „Ochronka” – we wtorek; Akcja Katolicka – w środę; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w czwartek; Grupa „Adonai”, w różnych językach - w piątek.
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Aspirantów – w poniedziałek na godz. 14.00; Grupę Odnowy „Synaj” - we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; Akcję Katolicką -  w środę po wieczornej Mszy Świętej; scholę dziecięcą - w środę na godz. 18.00; Lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej;  Grupę „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 10.00 do Ochronki.
  7. Parafialny Zespół Synodalny zbierze się w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich jego członków.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci.
  9. „Pomódl się za uzależnionych i za nasze rodziny, aby były wspaniałymi szkołami trzeźwości" to hasło tegorocznej modlitewnej inicjatywy Doba dla wolności. W przyszłą niedzielę 27 października zachęcamy wszystkich parafian do ofiarowania Komunii Świętej i modlitwy różańcowej w intencji osób uzależnionych od alkoholu oraz wszystkich rodzin, aby w wychowywaniu dzieci kształtowały cnotę trzeźwości i łatwość życia bez alkoholu.
  10. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Troska o groby i porządek na cmentarzu są wyrazem naszej wiary i miłości. Jeszcze bardziej jest nią troska o czystość naszej duszy, abyśmy mogli owocnie przyjść z pomocą  naszym zmarłym przez modlitwę, zyskiwane odpusty, wypominki. Zawsze podczas nabożeństw jest kapłan w konfesjonale. Kartki – formularze do wypominków można znaleźć na stoliku z prasą.
  12. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty śp. Zofia Wójcik oraz śp. Janusz Nowacki. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.