Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła - 13.10.2019 r.

Ogłoszenia - XXVIII Niedziela Zwykła  - 13.10.2019 r.

XXVIII Niedziela Zwykła              13.10.2019 r.

XIX Dzień Papieski „Wstańcie, chodźmy!”

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz około godz. 17.00. Nabożeństwo Różańcowe Fatimskie, prowadzone przez Związek Podhalan, o godz. 16.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary indywidualne i te składane dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać!
  2. Ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia prosimy składać do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele. Można to czynić dzisiaj i przez cały tydzień.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza Święta; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.
  4. Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień nauczyciela. Pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach i wychowawcach, tak żyjących, jak i zmarłych.
  5. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Teresy od Jezusa – we wtorek; wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – w środę;wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – w czwartek; wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, święto patronalne służby zdrowia – w piątek.
  6. Nabożeństwa Różańcowe poprowadzą: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w poniedziałek; Odnowa w Duchu Świętym – we wtorek; schola dziecięca – w środę; dzieci komunijne – w czwartek; Pomocnicy Maryi – w piątek.
  7. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę „Emaus” – w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy „Synaj” - we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą - w środę na godz. 18.00; Grupę „Adonai” w piątek po Mszy Świętej wieczornej; Pomocników Maryi w sobotę na godz. 10.00 do Ochronki.
  8. W przyszłą niedzielę, 20 października, będziemy obchodzili Światowy Dzień Misyjny – modlitwą i ofiarami wesprzemy misjonarzy.
  9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty śp. Aniela Słowik, śp. Alicja Woszczek i śp. Zofia Świerczyńska. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego.