Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła - 22.09.2019 r.

Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła  - 22.09.2019 r.

XXV Niedziela Zwykła             22.09.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o 19.00. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.
  3. W liturgii tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Pio z Pietrelciny - w poniedziałek; wspomnienie św. Wincentego a Paulo – w piątek; wspomnienie św. Wacława – w sobotę.
  4. W czwartek wieczorem Msza Święta wotywna ku czci św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, patrona Parafii, naszej Ojczyzny i Akcji Katolickiej. Jak w każdym miesiącu, będziemy modlić się za przyczyną Świętego Patrona, zaś po Mszy Świętej będzie katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  5. W ramach inicjatywy „Iskra Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata” Akcja Katolicka zaprasza do wspólnej modlitwy w sobotę, 28 września, o godz. 15.00 przy D. H. Halka. Osoby, które nie mogą tam przybyć prosimy o duchową więź i modlitwę w tym czasie.
  6. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: kandydatów na ministrantów w poniedziałek na 17.30 do kościoła, Grupę Emaus - w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Odnowy „Synaj” - we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą - w środę na godz. 17.00; dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami - w środę na godz. 18.00, Akcję Katolicką – w środę po Mszy Świętej wieczornej; Grupę Adonai - w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Parafialny Zespół Synodalny zbierze się w piątek po wieczornej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich jego członków.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  9. W najbliższą sobotę będziemy tradycyjnie gościć uczestników Górskiej Pielgrzymki szlakiem św. Kingi. Tradycyjnie zechciejmy życzliwie przyjąć kwatermistrzów i pielgrzymów. Chętnych do przyjęcia gości prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  10. Specjalna Msza Święta dla dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!
  11. W przyszłą niedzielę parafia w Leśnicy na Słowacji obchodzi odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godzinie 10.30. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Akcja Katolicka koordynuje parafialną pielgrzymkę, która pójdzie przez góry. Wyjście spod „wiewiórki” o godz. 8.30.
  12. Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w tym roku w Nowym Sączu, w niedzielę, 6 października. Rozpoczniemy o godz. 14.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego, od Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Po Eucharystii wyruszymy ulicami miasta w kierunku Sanktuarium św. Rity, aby z radością głosić Ewangelię rodziny. W obliczu podważania fundamentów wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej niezwykle ważna jest odważna i jednoznaczna afirmacja tych wartości. Zachęcamy do zapisów, które prowadzą p. Aleksander Majerczak i p. Jan Zachwieja Dobos.
  13. Allmedica informuje, iż w pracowni endoskopowej przy ul. Kowaniec 2a, w Nowym Targu można wykonać bezpłatne badania kolonoskopowe w znieczuleniu. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty w przychodni w Nowym Targu (tel. 18265-74-88). Ilość badań ograniczona.

Do użytku wewnętrznego.