Ogłoszenia - V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

Ogłoszenia -  V Niedziela Wielkanocna - 19 maja 2019 r.

V Niedziela Wielkanocna            19.05.2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, o 19.00. Nabożeństwo majowe o 18.30. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane dzisiaj tradycyjnie na tacę z przeznaczeniem na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów
    i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.30; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w piątek o 14.45.
  3. W liturgii tygodnia będziemy obchodzili: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – w piątek. Jest to równocześnie dzień modlitw za Kościół w Chinach.
  4. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00; Scholę dziecięcą w czwartek na godz. 17.00; ministrantów w czwartek na godz. 17.30; Różę Żywego Różańca p. Elżbiety Gruca w środę po wieczornej Mszy Świętej; Grupę Adonai w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Szczawnicki Oddział Akcji Katolickiej, organizuje Parafialny Kiermasz Książki Religijnej, Regionalnej i Patriotycznej. Obok książek rozprowadzają oni „cegiełki” na dalsze prace przy kościele w postaci ikon i obrazków, których podłoże stanowi drewno pochodzące z rozbiórki dachu na naszym kościele. Zostały one wykonane przez Panią Joannę Dziubińską. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty!
  6. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  7. Związek Podhalan zaprasza na Majówkę przy figurze Matki Bożej na ul. Szlachtowskiej, we wtorek, 21 maja, na godz. 18.00.
  8. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie poza naszą parafią za śp. Damiana Zadwornego i śp. Jolantę Słowik.
  9. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Paweł Mikołajczyk. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.