Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

Ogłoszenia -  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Nieszpory świąteczne o 18.30.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów i przebieg Wielkiego Tygodnia: Siostrze Barbarze oraz wszystkim osobom, które zatroszczyły się o wystrój kościoła  - za dekorację kaplicy Ciemnicy i Grobu Pańskiego; Panu Organiście, Szczawnickiej Orkiestrze, Scholi Dziecięcej, Chórowi Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku oraz P. Ewie Zachwiei - za muzyczne ubogacenie liturgii; Straży Pożarnej - za wartę przy Grobie Pańskim i troskę o ogień; Pocztom Sztandarowym i wszystkim, którzy włożyli regionalne stroje - za nadanie podniosłego charakteru liturgii; Diakonowi Marcinowi, Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Panu Kościelnemu - za świąteczne porządki,  przygotowanie i udział w liturgii; Kapłanom Rodakom - za obecność, zaangażowanie oraz pomoc w spowiedzi.
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości - Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej Parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia, stanowiącego Oktawę Wielkanocy. Wieczorne Msze Święte, zarówno w dni powszednie jak w niedziele, będą się rozpoczynać według porządku letniego, czyli o godz. 19.00. Przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Codziennie Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia wraz z Koronką – o godzinie 14.45. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Mszą Świętą w środę o godz. 19.00; Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz katecheza dla dorosłych będzie w czwartek wieczorem, natomiast nabożeństwo za przyczyną Św. Pio z Pietrelciny w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinach: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00. Chrzest dzieci na Mszy o godz. 12.00. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na K.U.L. oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  5. Okolicznościowa Msza Święta związana z poświęceniem sztandaru Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek o godz. 17.00.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, patronalne święto „Caritas”. Jak co roku będziemy się modlić o rozwój cnoty chrześcijańskiego miłosierdzia oraz za osoby zaangażowane w działalność charytatywną. W intencji parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas będzie specjalna Msza święta o godzinie 15.00, po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
  7. W przyszłą niedziele przypada także Odpust Parafialny na św. Wojciecha oraz rocznica I. Komunii Świętej. Ze względu na Oktawę Wielkanocy oraz Święto Miłosierdzia Bożego ograniczymy te obchody do uroczystej Mszy Świętej wraz z procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Zapraszamy Poczty Sztandarowe oraz zachęcamy poszczególne grupy do przygotowania feretronów. Niech wyjątkowy charakter tej uroczystości znajdzie wyraz we włożeniu regionalnych strojów.
  8. W środę i czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  9. Parafialny zespół synodalny, ze względu na układ kalendarza, zapraszamy wyjątkowo w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  10. Promocja albumów Wydawnictwa Biały Kruk oraz spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem oraz Jolantą Sosnowską, autorami albumu „Matka Boża” odbędzie się w najbliższy piątek, 26.04, o godz. 17.00 w Kinoteatrze „Pieniny”. Będzie możliwość zakupu tego  oraz innych albumów w promocyjnych cenach. Na spotkanie zapraszają Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Halina Śliwińska, śp. Czesława Zachwieja, śp. Zofia Noworolnik oraz śp. Stanisław Urban. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.
  12. W imieniu własnym, oraz wszystkich kapłanów ze szczawnickiej parafii, pragnę podziękować za życzenia wypowiadane w tych dniach bezpośrednio oraz te przesłane pocztą, czy drogą elektroniczną. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Niech zatem obdarza tu obecnych wszelkimi łaskami potrzebnymi do szczęśliwego chrześcijańskiego życia oraz da moc do dawania świadectwa o swoim zwycięstwie, w którym dał nam udział, w codziennym życiu.