Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 24 marca 2019 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Gorzkie Żale o godz. 16.00.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45; Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 15.30, dla dorosłych o 17.00, dla młodzieży o 19.00.
  3. W tym tygodniu będziemy obchodzili uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w poniedziałek. Chociaż nie jest to święto obowiązkowe zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej. Obchodzony w Zwiastowanie Dzień Świętości Życia związany jest z Duchową Adopcją, która polega na objęciu dziewięciomiesięczną modlitwą dziecka zagrożonego zagładą w łonie matki.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Stosowne deklaracje, które można znaleźć na stoliku z prasą, będzie można po wypełnieniu składać na jutrzejszych Mszach Świętych.
  4. Msza Święta w intencji Ojczyzny - w czwartek wieczorem. Będziemy się modlili przez przyczynę św. Wojciecha. Po Mszy Świętej odbędzie się katecheza biblijna dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy!
  5. Osoby należące do grup parafialnych zapraszamy na spotkania formacyjne: Grupę Modlitewną  Emaus  w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do biblioteki; Grupę Odnowy w Duchu Świętym we wtorek na godz. 19.00 na starą plebanię; Scholę dziecięcą w środę na godz. 16.00; Różę Żywego Różańca Karola Kity – w środę po wieczornej Mszy Świętej;  Pomocników Maryi w piątek na godz. 15.00, ministrantów w czwartek po wieczornej Mszy św.
  6. Okres Wielkiego Postu otwiera szerzej nasze serca na potrzeby bliźnich. Parafialny Oddział Caritas tradycyjnie rozprowadza baranki oraz Paschaliki.
  7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne, Różaniec oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.
  8. Trwa czas rozliczeń podatkowych. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem o przekazanie 1% podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Informacje o numerze KRS znajdziemy na stoliku z prasą.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej parafii do wieczności śp. Grażyna Niemczyk, śp. Piotr Zasadni; śp. Zygmunt Ormianin, śp. Jolanta Słowik. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu.