Ogłoszenia - Chrzest Pański

1. Dzisiejsze Święto kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia, od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły przed Wielkim Postem. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 oraz 17.00. Nieszpory Świąteczne o godz. 16.30. Dziękujemy za ofiary indywidualne i te składne dzisiaj na tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w parafii.
  2. Pragniemy także podziękować organizatorom i  uczestnikom VII Szczawnickiego Orszaku Trzech Króli, a w szczególności Akcji Katolickiej, Urzędowi Miasta i Gminy, Amatorskiemu Teatrowi, Związkowi Podhalan oraz Scholi Dziecięcej. Cieszymy się obecnością wszystkich, którzy wzięli w nim udział. Bóg zapłać za świadectwo wiary!
  3. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy - w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45, Nabożeństwo za przyczyną św. Pio z Pietrelciny w piątek wieczorem.
  4. Grupę Odnowy zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 19.00.
  5. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej – Gość Niedzielny, Niedziela, Nasz Dziennik, Zeszyty Maryjne oraz inne czasopisma, również dla dzieci, są dostępne na stoliku z prasą. Stamtąd można zabrać również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze są rozprowadzane w zakrystii.
  6. W tym tygodniu planujemy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską, wyruszając na Gabańkę a następnie na Niterbag w poniedziałek od godz. 9.00.
  7. Od poniedziałku rozpoczną się Msze św. gregoriańskie za śp. Julię Waruś.
  8. Burmistrz miasta i gminy Szczawnica informuje, że zebranie rodziców których dzieci będą uczestniczyły w kursie nauki jazdy na nartach i snowboardzie odbędzie się w poniedziałek 14 stycznia o godzinie 18.00 w restauracji pod kolejką.
  9. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy dziękuje mieszkańcom którzy wsparli finansowo jednostkę poprzez zakup kalendarzy strażackich.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: † Helena Majerczak, † Józef Bańkosz, † Andrzej Macanowicz. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

Do użytku wewnętrznego.