VI Korowód Wszystkich Świętych

W Szczawnicy już po raz szósty „tacy duzi i tacy mali” uczestniczyli w barwnym korowodzie świętych.

W Roku Maryjnym, w roku stulecia objawień fatimskich uwagę skupili na sobie ci święci, którzy więź z Matką Najświętszą przeżywali bardzo intensywnie. Wyróżniono pięciu świętych – tych, którzy w szczawnickim kościele mają figury czy malowidła.

Uczniowie swoim strojem przybliżyli postacie Alfonsa Liguoriego, Bernarda z Clairvaux, Stanisława Kostki, Maksymiliana Kolbego i Jana Pawła II.

W refleksji na temat świętych pokazali, że oni mieli podobne jak my marzenia, aspiracje, nadzieje, rozczarowania, dylematy. Tak samo jak my szukali Boga. Teraz cieszą się Jego bliskością. My jeszcze za Nim tęsknimy, jeszcze jesteśmy w drodze. Aby dojść do celu, możemy pójść ich śladem.

Kilka odesłań do zdjęć:

Galeria Zdjęć