Wizytacja kanoniczna

Zgodnie z wymogami prawa kanonicznego, Pasterze Kościoła mają obowiązek wizytować, co kilka lat, każdą z parafii diecezji. Ostatnią wizytację kanoniczną naszej parafii przeprawadził biskup Stanisław Budzik w 2005 roku.

W dniach 14 i 15 maja przeprowadził wizytację kanoniczną biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Biskup Stanisław Salaterski, który odwiedza w tym charakterze dekanat krościeński. Ważnym momentem tegorocznej Wigilii Zesłania Ducha Świętego było udzielenie szczawnickim gimnazjalistom Sakramentu Bierzmowania. Ks. Biskup na wszystkich Mszach Świętych kierował do nas swoje słowo, spotykał się z grupami działającymi przy parafii, błogosławił poszczególnym stanom. Modlił się z nami i za nas. Ostatnim punktem wizytacji była Msza Święta sprawowana w intencji wszystkich parafian, błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstawa.

Poniżej zapraszamy do zobaczenia fotorelacji.