Peregrynacja Relikwii Świętego Jana Pawła II

Akcja Katolicka, z racji srebrnego jubileuszu jej istnienia w naszej diecezji, organizuje peregrynację relikwii Jana Pawła II po parafiach, w których są oddziały tego stowarzyszenia. W naszej parafii przyjmowaliśmy relikwie w dniach 3 i 4 czerwca.

Relikwie otrzymaliśmy od parafii w Sromowcach Niżnych skąd spływem Dunajca, a następnie procesjonalnie z przystani do kościoła udaliśmy się na Mszę św. oraz czuwanie.

Następnego dnia odbył się specjalny różaniec po Mszy Świętej o godz. 7.00; potem indywidualne czuwanie i modlitwa w ciszy w intencji Ojczyzny oraz rodzin naszej parafii aż Nabożeństwa Godziny Miłosierdzia. Po nim nastąpiło przekazanie relikwii przedstawicielom Oddziału Akcji Katolickiej z Krościenka.

Galeria Zdjęć