Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 17.00. Nieszpory niedzielne o godzinie 16.30.

2.  W czasie Adwentu w dni powszednie rano będzie tylko jedna Msza Święta o godzinie 6.30 – Roraty. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, serdecznie na nią zapraszamy. Dzieci prosimy o przygotowanie lampionów, których będziemy używać w czasie procesji na wejście. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

3. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: obok codziennej porannej Mszy Świętej roratniej, codziennie, do środy włącznie, Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami o godz. 16.30; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45.

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto św. Andrzeja Apostoła – w środę; wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – w sobotę.

5. W tym tygodniu przypada I. czwartek, I. piątek miesiąca i I. sobota miesiąca. Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa ze składką na misje - w piątek o godz. 15.30 i 17.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty:  w środę od godz. 16.00, w czwartek od godziny 16.00 – w czasie spowiedzi cicha adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej w Kościele, piątek od godz. 15.00 i od godz. 16.30. W sobotę 5 minut po zakończeniu Rorat będzie nabożeństwo wynagradzające. Odwiedziny chorych w Wyżnej Szczawnicy - w piątek od godz. 10.00, zaś w Niżnej - w sobotę od godz. 10.00.

6. Na spotkania formacyjne zapraszamy: aspiranci – w poniedziałek na godz. 15:45, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami – w poniedziałek na godz. 17:00, grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

7. Przygotowując się do świąt pamiętajmy o potrzebujących. Torby miłosierdzia prosimy przynosić na plebanię. Puste torby są jeszcze przy figurze św. Antoniego. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

8. W zeszłym tygodniu w Szlachtowej, na Słonej Młace spłonął dom. Ojciec z poparzeniami jest jeszcze w szpitalu. Młoda rodzina z małym dzieckiem będzie musiała zaczynać od zera. Ofiary na rzecz pogorzelców prosimy składać dzisiaj i przez cały tydzień do puszek zamocowanych na stałe w naszym kościele.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Ostatnie dwa Kalendarze Rolnicze, w cenie 30 zł, można znaleźć w zakrystii.

10. Opłatki są rozprowadzane w zakrystii. Równocześnie informujemy, że nie autoryzowaliśmy nikogo do ich rozprowadzania na terenie parafii.

11. Msze Święte gregoriańskie za śp. Józefa Walkowskiego będą odprawiane poza naszą parafią od czwartku 1 grudnia.

12. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jolanta Słowik. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego