Ogłoszenia - XXXII Niedziela Zwykła 06.11.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 17.00. Nieszpory za zmarłych o godzinie 16.30. W imieniu własnym i Ks. Rektora Jacka Soprycha serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cmentarzu, oraz do puszek w kościele, z przeznaczeniem na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać!

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości, kuracjuszy oraz turystów i zachęcamy, aby wraz z Wiernymi naszej parafii uczestniczyli w nabożeństwach i Mszach Świętych bieżącego tygodnia: codziennie Różaniec za zmarłych wraz z wypominkami o godz. 16.30; Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem, Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godzinie 14.45; Nowenna do Bożego Miłosierdzia w piątek wieczorem.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – w środę; wspomnienie św. Leona Wielkiego – w czwartek; wspomnienie św. Marcina, a zarazem Narodowe Święto Niepodległości – w piątek; wspomnienie św. Jozafata – w sobotę.

4. Na terenie diecezji tarnowskiej Ksiądz Biskup Andrzej Jeż udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą w intencji pokoju na świecie.

5. W dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając nabożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. A zatem każdy, kto przyjmie w dniu odpustu Komunię Świętą, wyzbędzie się przywiązania do grzechu, także powszedniego, pomodli się w intencjach Ojca Świętego oraz w intencji zmarłych może zyskać odpust zupełny.

6. Rodziców chrzestnych oraz rodziców, którzy planują chrzest dziecka w listopadzie lub na początku grudnia zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.

7. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00; aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.45; Grupę „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 17.15; Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – w środę  wieczorem; Lektorów – w czwartek po Mszy św. wieczornej., Różę Żywego Różańca p. Stanisława Majerczaka – w piątek wieczorem.

8. Na cmentarzu parafialnym zakończył się proces oznaczania poszczególnych grobów. Na tym etapie prosimy nie przychodzić osobiście w sprawach dotyczących cmentarza. Dysponentów prosimy o pisemną informację na temat tego kto w danym grobie jest pochowany i o podanie dat urodzenia i śmierci. Prosimy załączyć imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za grób, jej adresu, numeru telefonu do kontaktu oraz adresu poczty elektronicznej. Informacje te prosimy przesyłać na adres cmentarz.szczawnica@gmail.com albo tradycyjną pocztą, albo  włożyć informacje bezpośrednio do skrzynki pocztowej na plebanii.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień. Kalendarze Rolnicze, w cenie 30 zł, są rozprowadzane w zakrystii.

10. Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych zaprasza na Mszę Świętą do Łącka w niedzielę 13 listopada na godz. 15:00.

11. W imieniu własnym, Zespołu Regionalnego im. Jana Malinowskiego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy zapraszamy na XXI Zaduszki Szczawnickie, które odbędą się dzisiaj, 6 listopada, o godz. 18.00 naszym kościele parafialnym. Szczegóły na plakatach.

12. Władze Samorządowe Miasta i Gminy Szczawnica zapraszają na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Główne uroczystości rozpoczną się na starym kościelisku (obok Urzędu Miasta) o godz. 8.30, po czym nastąpi przemarsz do kościoła parafialnego, gdzie, w intencji Ojczyzny, zostanie odprawiona Msza Święta, która rozpocznie się o godz. 9.30. Szczegółowy program obchodów tego dnia znajduje się na plakatach.

13. W związku z prośbą nadesłaną przez Radę Miejską Chmielnika na Ukrainie w sprawie udzielenia pomocy przed okresem zimowym, Władze Samorządowe Szczawnicy organizują zbiórkę ubrań i butów jesienno-zimowych w różnych rozmiarach. Zbiórka odbywać się będzie od 07 listopada 2022 r. do końca miesiąca w poniedziałki, środy, piątki w godzinach od 8:00 do 10:00 oraz od 14:00 do 16:00. Miejsce zbiórki: pierwsze piętro w Budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy. Prosimy o przekazywanie ubrań w dobrym stanie.

Do użytku wewnętrznego