Ogłoszenia - XXX Niedziala Zwykła 23.10.2022 r.

Światowy Dzień Misyjny

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: codziennie w dni powszednie nabożeństwa Różańcowe, w czasie których będziemy się modlić za Misje,  o godz. 17.00 – po Różańcu jest Msza Święta; Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny przez przyczynę św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. W liturgii tygodnia obchodzimy: święto Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza – w piątek.

4. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00; aspirantów – w poniedziałek na godz. 15.45; Grupę „Emaus” – w poniedziałek wieczorem; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 18.15; Lektorów – w czwartek po Mszy Świętej wieczornej; DSM – w piątek na godz. 15.40.

5. W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych Akcja Katolicka oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy tradycyjnie organizują Szczawnicki Korowód Świętych. Szczegółowy program podamy za tydzień, ale już dzisiaj zachęcamy wszystkich, zwłaszcza uczniów szkół podstawowych, do podjęcia przygotowań zmierzających do zaprojektowania ciekawych strojów z atrybutami Świętych. Najładniejsze będą nagrodzone.

6. Dzisiaj w całej diecezji odbywają się wybory do Rad Parafialnych na kolejną kadencję. Lista kandydatów z naszej parafii znajduje się na tablicy ogłoszeń i na kartach do głosowania, które znajdziemy na stoliku z prasą. Oddajemy głos na dwóch kandydatów, zaznaczając krzyżyk przy nazwisku. Karty prosimy wrzucać do oznaczonej urny, która znajduje się pod starą amboną, obok naczynia z wodą święconą.

7. Dobiegają końca prace przy Domu Parafialnym po zakończonym w ubiegłym roku projekcie termomodernizacji. W poniedziałek, 24 października, ks. Biskup Andrzej Jeż pobłogosławi odnowiony budynek św. Kingi, która jest patronką Flisaków, Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan i Samorządowców.

8. Na cmentarzu parafialnym zakończył się proces oznaczania poszczególnych grobów. Na tym etapie prosimy nie przychodzić osobiście w sprawach dotyczących cmentarza. Dysponentów prosimy o pisemną informację na temat tego kto w danym grobie jest pochowany i o podanie dat urodzenia i śmierci. Prosimy załączyć imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za grób, jej adresu, numeru telefonu do kontaktu oraz adresu poczty elektronicznej. Informacje te prosimy przesyłać na adres cmentarz.szczawnica@gmail.com albo tradycyjną pocztą, albo  włożyć informacje bezpośrednio do skrzynki pocztowej na plebanii.

9. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień oraz formularze do wypominków. Po wypełnieniu, prosimy przekazać któremuś z kapłanów. Kalendarze Rolnicze, w cenie 30 zł, są rozprowadzane w zakrystii.

10. Organizujemy Pielgrzymkę Parafialną na Węgry śladami św. Kingi i Sługi Bożego Janosa Esterhazego. Wyjazd w dniach od 18 do 20 listopada. Koszt 830 zł przy minimum 45 uczestnikach. Szczegółowy program jest na plakatach. Zapisy na plebanii. Termin wpłaty zaliczki do 25 października. Zachęcamy - zostało sporo wolnych miejsc!

11. Nadchodzi sezon grzewczy – wszyscy w gospodarstwach odczuwamy dotkliwie konsekwencje wzrostu cen paliw. Szacowany koszt ogrzewania kościoła w ciągu ostatnich dwóch lat wzrósł ponad dwukrotnie i przy obecnych cenach, które rosną, oznacza wydatek wysokości ponad 50 tysięcy złotych. Składka w przyszłą niedzielę będzie dedykowana na pokrycie części tej kwoty.

12. Szczawnicka Orkiestra Dęta organizuje koncert zatytułowany „Muzyka w instrumentach zaklęta czyli podróż po instrumentach dętych”. Odbędzie się on w przyszłą sobotę – 29 października – w kinoteatrze „Pieniny” o godz. 16.00. Wstęp wolny. Serdecznie w imieniu Orkiestry zapraszamy!

13. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Weronika Warzecha. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Do użytku wewnętrznego