Ogłoszenia - XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, uroczyste zakończenie Misji Świętych, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby Zgromadzenia Najświętszego Okupiciela, z którego pochodzą Ojcowie głoszący Misje Święte.
  2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Msza Święta w intencji Ojczyzny przez przyczynę św. Wojciecha – w czwartek wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45. Od soboty (1 października) wieczorne nabożeństwa będą rozpoczynać się o godz. 17.00 – na tę godzinę przez cały październik w dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe – po Różańcu będzie Msza Święta wieczorna.
  3. W liturgia tygodnia obchodzimy: wspomnienie św. Wincentego a Paulo – we wtorek; wspomnienie św. Wacława – w środę; święto św. Archaniołów Michała; Gabriela i Rafała – w czwartek – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ks. Michała; wspomnienie św. Hieronima – w piątek; wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – w sobotę.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.00, wizyta u chorych w Niżnej Szczawnicy – od godz. 10.00.
  5. Na spotkania formacyjne zapraszamy: ministrantów – w poniedziałek na godz. 15.00; chłopców pragnących zostać ministrantami z klas 3 i starszych – w poniedziałek na godz. 15.45; grupę Odnowy „Synaj” – we wtorek po Mszy Świętej wieczornej; scholę dziecięcą – w środę na godz. 17.30; dziewczęta pragnące należeć do DSM – w piątek na godz. 15.40; grupę „Adonai” – w piątek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Akcja Katolicka organizuje tę modlitwę w środę, 28 września, o godz. 15.00 na placu obok Halki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Msze Święte gregoriańskie za śp. Genowefę Niebylską będą odprawiane poza naszą parafią od soboty 1 października.
  8. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

Do użytku wewnętrznego