Ogłoszenia - XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022 r.

1. Msze Święte w naszym kościele będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, i o 19.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30 a po nich zmiana Tajemnic Różańcowych.

2. Witamy serdecznie Szanownych Gości – Kuracjuszy oraz Turystów. Zachęcamy do uczestnictwa w ciągu tygodnia wraz z Wiernymi naszej parafii w Mszach Świętych i nabożeństwach: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w środę wieczorem; Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia – w piątek o godz. 14.45.

3. Liturgia tygodnia będzie podporządkowana przezywaniu Misji Świętych, których dominantą jest Tajemnica Zmartwychwstania.

4. Ze względu ma Misje, członków poszczególnych grup parafialnych zapraszamy do skorzystania z nauk misyjnych - programy Misji Świętych są do pobrania na stoliku z prasą. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zobowiązujemy, aby obok nauki szkolnej w dniu spowiedzi parafialnej, przyszli na spotkania dla młodzieży w soboty wieczorem oraz na Misyjną Drogę Światła. Odbędzie się ona w środę po Mszy Świętej wieczornej. Pójdziemy procesji  Światła, więc wszystkich uczestników, także dzieci z Rodzicami i młodzież, prosimy o przyniesienie lampionów lub świec. Trasa procesji będzie wiodła ulicami naszego miasta: Jana Wiktora, Park Górny, Plac Dietla i Zdrojowa. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy!

5. Chorych, starszych, samotnych z terenu parafii zapraszamy na specjalną Mszę Świętą z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych oraz na spotkanie „przy kawie i herbacie” - w piątek na godz. 11.00. Tych którzy nie mogą przybyć, chcielibyśmy odwiedzić z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 11.00. Zgłoszenia - do piątku włącznie w zakrystii, na plebanii lub telefonicznie.

6. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Villanuevy, patrona naszego Ks. Proboszcza. Otaczajmy jego osobę naszą modlitwą o zdrowie, siły i bł. Boże. A wspólnie będziemy się o to modlić podczas środowej nowenny.

7. Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Na stoliku z prasą są również kartki z intencjami mszalnymi na bieżący tydzień.

8. W sobotę odbędzie się „Maraton kajakowy szlakiem Jana Pawła II. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Klubu Sportowego „Pieniny” na przystani flisackiej o godz. 9.00.

9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Wiktoria Zachwieja – polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Do użytku wewnętrznego